قبرس شمالی حامی حیوانات خانگی

نگهداری از حیوان خانگی در کشور قبرس

کشور قبرس شمالی یکی از مقاصد گردشگری است، که هر ساله گردشگران بسیاری از آن بازدید می‌کنند. چه قصد اقامت در این کشور را داشته باشید، و یا قصد مسافرت کوتاه مدت به قبرس شمالی را داشته باشید، باید با قوانین این کشور خود را وفق دهید. یکی از قوانین بسیار سختگیرانه این کشور، در رابطه با نگهداری از حیوانات خانگی در قبرس شمالی، و به خصوص گربه و سگ است. 

شرایط و قوانین نگهداری از حیوانات خانگی در قبرس شمالی

اگر شما نیز دارای گربه یا سگ باشید، و قصد داشته باشید به این کشور سفر کنید، قطعا در رابطه با شرایط نگهداری حیوانات خانگی در قبرس شمالی سوال‌هایی در ذهنتان وجود دارد. قبرس یکی از کشورهایی است که قوانین سختگیرانه‌ای برای نگهداری از حیوانات دارد، اما این قوانین بیشتر برای آسایش خود حیوانات است. از قوانینی که در این رابطه وجود دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

داشتن میکروچیپ برای حیوانات الزامی است

هر سگ و گربه‌ای که قرار باشد در قبرس به زندگی خود ادامه دهد، باید دارای میکروچیپ باشد. این میکروچیپ‌ها در واقع ردیاب‌هایی هستند که در صورت گم شدن حیوانات، بتوان از آن‌ها برای یافتنشان استفاده کرد. همانطور که گفته شد، این قوانین سختگیرانه بیشتر برای راحتی حیوانات در نظر گرفته شده است، و قبرس شمالی یکی از کشورهایی است که به حقوق حیوانات احترام بسیار زیادی می‌گذارد.

تمامی چیپ‌ها باید از استاندارد ایزو ۱۱۷۸۴ و ۱۱۷۸۵ پیروی کنند، و در صورتی که چیپ استاندارد نباشد، مسئولیت آن به عهده صاحب حیوان است. تا سال ۲۰۱۱، امکان تتو حیوانات نیز وجود داشت، که فعالان حقوق حیوانات خانگی در قبرس این روش را منع کردند.

واکسینه کردن حیوانات خانگی الزامی است

یکی دیگر از شرایط نگهداری از حیوانات خانگی در قبرس شمالی، واکسینه کردن حیوان قبل از ورود به قبرس است. همچنین در صورتی که قصد داشته باشید در این کشور حیوانی به سرپرستی بگیرید، باید نسبت به واکسینه کردن آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنید.

از واکسن‌هایی که باید برای حیوانات خانگی زده شود می‌توان به واکسن هاری، و واکسن مقاوم کردن در برابر بیماری اشاره کرد. البته لازم به ذکر است که برای واکسینه کردن حیوان، حداقل باید ۱۲ هفته از تولد او گذشته باشد، و میکروچیپ در بدن او کار گذاشته شده باشد.

گواهی سلامتی حیوان خانگی را حتما دریافت کنید

یکی دیگر از قوانین نگهداری از حیوانات خانگی در قبرس شمالی، داشتن گواهی سلامتی معتبر برای حیوان است. این گواهی باید در داخل قبرس تهیه شود، و برای مسافران این گواهی موقت و با اعتبار ۱۰ روز صادر می‌شود. در صورتی که قصد خرید ملک و اقامت  طولانی مدت در قبرس شمالی را داشته باشید، می‌توانید نسبت دریافت گواهی مدت دار، بعد از ۱۰ روز اقدام کنید.

همچنین در صورتی که حیوان خانگی شما به سفر برون مرزی برده شود، گواهی سلامت آن باطل خواهد شد، و دوباره برای دریافت آن باید اقدام کنید.

آزادی در نگهداری از حیوانات در ملک شخصی

شرایط خاصی در نگهداری حیوانات خانگی در قبرس شمالی وجود ندارد، و می‌توان حیوانات مختلفی را نگهداری کرد. البته لازم است که بدانید، برخی از نژادها در این کشور ممنوع هستند که می‌توان از آن‌ها به پیت بول تریر، توسا ژاپنی، دوگو آرژانتینی و فیلا برزیلی اشاره کرد. همچنین در صورتی که خانه ای در قبرس داشته باشید، شرایط نگهداری از حیوانات خانگی در قبرس برای شما آسان‌تر خواهد شد. با این حال حیوانات خانگی بیشتر شامل سگ و گربه می‌شوند، و نگهداری هرگونه نژاد در حال انقراض و یا خطرناک ممنوع است، و ممکن است باعث اخراج شما از این کشور شود.

قوانین ورود حیوانات خانگی به قبرس

اگر قصد مهاجرت کردن به قبرس شمالی را دارید و دل کندن از حیوان خانگی‌تان برای شما مشکل است، چاره‌ای ندارید جز اینکه حیوان خانگی خودتان را هم با خود ببرید. مهاجرت کردن با حیوان خانگی شرایط خاصی دارد و باید مراحلی را برای کسب مجوز طی کنید.

  • توجه : از آنجایی که امروزه حیوانات کوچک و پشمالو جای خود را در خانواده همگی ما باز کرده‌اند و عضوی از خانواده شده‌اند، ما تمامی کارهای جابجایی و سفر این حیوانات دلبند را برای مشتریان عزیز خود به طور رایگان انجام می دهیم. دیگر عزیزانی که قصد دارند فقط‌و فقط بخش انتقال حیوان خانگی بر عهده ما باشد مبلغ ۳۰۰ پوند از آنها دریافت می‌شود.

مراحل انتقال حیوانات خانگی از ایران به قبرس شمالی

مدارک مورد نیاز برای خروج حیوانات از ایران شامل موارد زیر است:

گواهی سلامت دامپزشکی بخش خصوصی (مدت اعتبار این گواهی از تاریخ صدور یک هفته می‌باشد)
شناسنامه بهداشتی و یک برگ کپی از صفحه اول (مشخصات حیوان) و صفحه‌ای که برچسب آخرین واکسن هاری و دیگر اقدامات بهداشتی در آن درج شده است.
کارت میکروچیپ و یک برگ کپی از آن (شناسایی در پرندگان با کاشت میکروچیپ و یا نصب حلقه پا امکان پذیر می‌باشد)
اصل گذرنامه مسافر و یک برگ کپی از صفحه مشخصات
خروج حیوانات نام برده شده درلیست citis به همراه مسافر (نظیر کاسکو، کاکادو، عروس هلندی و…) علاوه بر احراز شرایط مذکور مستلزم دارا بودن گواهی citis از سازمان محیط زیست کشور ایران و اجرای مقررات قرنطینه دامپزشکی کشور مقصد می‌باشد
جهت صدور مجوز برای سگ و گربه باید حداقل ۱۴ روز از تزریق آخرین واکسن هاری گذشته باشد
جهت خروج از کشور اعتبار مجوز صادره ازتاریخ صدور حداکثر ۱۰ روز می‌باشد
حداکثرتعداد حیوانات خانگی همراه مسافر (سگ و گربه ۲ قلاده – پرنده زینتی ۱۰ قطعه)
ارائه فیش واریزی برای هر قلاده سگ و گربه ۲۲۰۰ ریال و هر قطعه پرنده ۱۱۰۰ ریال به حساب سیبا ۲۱۷۳۸۳۱۲۰۷۰۰۱ به نام اداره کل دامپزشکی استان تهران نزد شعب بانک ملی (توجه داشته باشید که این مبالغ امکان دارد تغییر کند)
مقررات فوق الذکر جهت خروج حیوانات به صورت همراه مسافر به خارج از کشور می‌باشد

مدارک مورد نیاز برای ورود حیوانات به قبرس شمالی شامل موارد زیر است:

کاشت میکروچیپ
واکسیناسیون هاری
پس از واکسینه شدن حیوان باید حتماً اطلاعات واکسیناسیون در گواهی بهداشتی بین المللی و شناسنامه ثبت شود که این اطلاعات شامل:

سن حیوان
شماره میکروچیپ و تاریخ دقیق تزریق میکروچیپ
تاریخ دقیق انجام واکسیناسیون
نام واکسن و شماره سری واکسن و تاریخ انقضاء آن
تاریخ واکسیناسیون یادآور (که باید زمان واکسیناسیون با محاسبات شرکت سازنده واکسن هم خوانی داشته باشد)
تست خون جهت اندازه‌گیری تیترآنتی بادی هاری
نمونه خون باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری گرفته شود و باید به یکی از آزمایشگاه های مورد تأیید اتحادیه اروپا فرستاده شود (این ۳۰ روز باید از روز بعد از واکسیناسیون محاسبه گردد)

تست خون باید تیتر آنتی بادی را IU/ML 5/0 و یا بیشتر از این مقدار نشان دهد.

اگر تست خون توسط آزمایشگاه قابل قبول اعلام گردد، حیوان سه ماه بعد از نمونه گیری اجازه ورود به این کشور را دارد.

اخذ نامه تعهد به عدم استفاده تجاری

اخذ اجازه نامه ورود از قبرس شمالی حداکثر یک ماه قبل از سفر

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
شروع گفتگو
مشاوره رایگان