گیرنه قبرس محبوب ترین شهر تعطیلات

شهر گیرنه محبوب ترین شهر تعطیلات است و بنابراین قلب گردشگری قبرس شمالی است. با وجود این ، بسیاری از مهاجران ، عمدتا بریتانیایی ، این شهر را برای اقامت دائم خود انتخاب می کنند. شهر گیرنه دارای زیرساخت های توسعه یافته ، سیستم حمل و نقل عمومی و خصوصی، و همچنین شرکت های مختلف اجاره اتومبیل ، سیستم جاده مناسب ، تعداد زیادی بیمارستان ، دانشگاه ، مدرسه و کودکستان است. از نظر جمعیت ، شهر گیرنه نسبتاً کم جمعیتی است و از 20851 نفر تشکیل شده است (2011).

برای دهه ها ، مسافران شهر گیرنه را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند ،
شروع با خانواده های ثروتمند محلی که از آنجا سفر کرده اند
نیکوزیا تا ساحل شهر گیرنه. اولین هتل قبرس در اینجا ساخته شد.
اولین هتل در آغاز سال 1906 در اینجا ساخته شد و “Actaeon” نامگذاری شد. از آن زمان ، این شهر موقعیت خود را تقویت کرده است
و در حال حاضر بیش از 90 هتل دارد. هیچ دلیلی برای تعجب دلیل وجود ندارد
شهر گیرنه بسیار محبوب است. به دلیل موقعیت باشکوه آن بین دریا و کوه ها ، گیاهان زیبا ، آب و هوای معتدل و البته گرم وآب پاک.

اگر به فکر شهر گیرنه هستید ، اولین چیزی که ممکن است به ذهن شما خطور کند
قلعه شهر گیرنه است كه در بندر گیرنه واقع شده و بنا شده است
از شهر در برابر تهاجمات محافظت کنید. قلعه توسط رومیان در سال ساخته شده است
قرن اول میلادی ، سپس بعداً توسط ونیزی ها در قرن 15 تغییر یافت.
این قلعه به خوبی حفظ شده و برای عموم آزاد است.

تاریخچه شهر گیرنه

در قبرس ، تاریخ و مدرنیته با یکدیگر گره خورده اند و در کنار یکدیگر وجود دارند.
بندرشهر گیرنه زیبا ترین بندر است که در یک طرف آن راهی فوق العاده به فانوس دریایی وجود دارد و در طرف دیگر بارها و رستوران های معتبری در ساحل دریا وجود دارد.

در قسمت قدیمی گیرنه انواع بوتیک های سوغاتی با منحصر به فردترین هدایای قابل تصور را می یابید
بسیاری از آنها توسط مردم محلی از محصولات محلی مانند صابون روغن زیتون ، کرم های زیتون و یاسمن ، لامپ های کدو تنبل یا شاخه های ساحل Alagadi ، ظروف آشپزی چوبی زیتون ، صندوق های چوبی ، کفش های چرمی سنتی ، نقاشی های هنرمندان محلی و غیره ساخته می شوند.

شهری زیبا

شهر گیرنه یک شهر زیبا است ، بخشی از آن به دلیل موقعیت ساحلی است که می توانید از هر نقطه از شهر مناظر دریای مدیترانه را تماشا کنید و لذت ببرید. سواحل بسیاری وجود دارد که شایسته توجه شما هستند ، از جمله Escape Beach Club ، ساحل Alagadi ، Camelot Beach ، Denizkizi Beach. اکثر هتل ها ، حتی کوچکترین هتل های بوتیک ، سواحل اختصاصی خود را دارند تا راحتی شما را در تعطیلات قبرس تضمین کنند.

زندگی شبانه

علاوه بر همه موارد ذکر شده ، شهر گیرنه دارای یک زندگی شبانه پر جنب و جوش با رستوران ها ، بارها ، کلوپ ها ، کازینو های مختلف است که تجربه شما را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل خواهد کرد. شاید شما می خواهید چیز جدیدی را امتحان کنید ، چرا از Mayhein بازدید نمی کنید؟ این یک تلاقی بین یک رستوران و یک میخانه با موسیقی سنتی ترکی قبرسی است و اغلب حتی گروهی از نوازندگان برای پخش موسیقی زنده دور میزها می گردند. وقتی سفارش خود را می دهید ، پیشخدمت به شما راکیا ، یک نوشیدنی بسیار محبوب ارائه می دهد ، آن را امتحان کنید. سپس صفحات مزه بیشتر و بیشتر شروع به ظاهر شدن می کنند. این یک تجربه سرگرم کننده است که بشقاب ها بدون توقف ، پیش غذاهای سرد ، غذاهای گرم ، غذاهای اصلی به میز شما می آیند.

شهر گیرنه، شهری رنگارنگ و دارای تاریخ غنی است

تعطیلات با کودکان

اگر با خانواده آمده اید ، پس نگران نباشید که بچه ها خسته می شوند. برای فعالیت های آبی می توانید از سرسره های آبی هتل آکاپولکو ، پارک آبی لاپتوس یا استراحتگاه اسکار دیدن کنید. یکی دیگر از سرگرمی های شاد ، Funky Monkey Kids Club است ، یک زمین بازی بزرگ که سرگرمی های متنوعی را برای کودکان شما فراهم می کند. سینمای StarLux را که اخیراً افتتاح شده است ، مشاهده می کنید ، مطابق با بالاترین استانداردها ، سالن های مختلف ، از جایگاه های معمولی تا  VIP ، و البته یک زمین بازی با معلمان حرفه ای و انیماتورها.

بندر شهر گیرنه

برخی از کارشناسان ادعا می کنند که شهر گیرنه پس از جنگ تروا پیدا شده است. بندر گیرنه به شکل کنونی توسط ونیزی ها هنگامی که این جزیره را در سال 1489 تحت کنترل خود درآوردند شکل گرفت. بندر گیرنه مناظر خیره کننده ای را به شما ارائه می دهد ، زیرا در بین دریا و کوه واقع شده است ، شما می توانید نسیم یخی را که از مدیترانه می وزد احساس کنید. دریا هنگام لذت بردن از گردش در بندر. چه چیز دیگری تصویر واقعی از بندر را ایجاد می کند؟ قلعه باشکوه Cyrene ، محیط تاریخی ، رستوران ها و بارهای جذاب ، هتل های بوتیک و البته چه بندری بدون قایق! در اینجا می توانید قایق های بادبانی مدرن و گران قیمت را پیدا کنید که با قایق های کوچک ماهیگیری همزیستی داشته باشند. چنین مخلوطی!

گیرنه زیبا

شهر گیرنه در نگاه اول بسیار زیباست است و اکنون می دانید که چرا بسیاری از مسافران تعطیلات و مهاجران این شهر خاص را انتخاب می کنند. مناظر زیبا ، زیرساخت های مناسب ، نزدیک به مغازه ها ، رستوران ها ، بارها ، اماکن تفریحی و اماکن تاریخی باشکوه. علاوه بر این ، شهر گیرنه همچنین میزبان جشنواره های مختلف محلی و بین المللی ، نمایش های تئاتر و حتی نوازندگان بین المللی است که به طور منظم در ماه ژوئن ، اما در تمام طول سال در گیرنه کنسرت برگزار می کند.

صومعه Bellapais

صومعه Bellapais توسط افرادی که در قرن سیزدهم از اورشلیم گریخته بودند تأسیس شد. با این حال صومعه هنوز ظاهر نهایی خود را پیدا نکرده است. Bellapais ، مانند بسیاری از مکانهای تاریخی دیگر در قبرس ، یک پروژه بزرگ است که توسط تمام فاتحانی که از این جزایر بازدید کرده اند به پایان رسیده و هر یک از آنها بخشی از فرهنگ و دیدگاه خود را به تصویر جزیره اضافه می کنند. بعنوان مثال ، در اینجا صومعه ها و یک سفره خانه بعداً ، در قرن 14 اضافه شد. حتی نام صومعه در طول گذر زمان دائماً تغییر کرده است – “ابی سفید” ، “ابی صلح” ، “سرزمین زیبا”.

در حال حاضر ، Bellapais یک مکان تاریخی محبوب در میان گردشگران و مردم محلی است. هنگام گذر از بوتیک های یادگاری بندر در گیرنه می توانید نقاشی های الهام گرفته از صومعه را پیدا کنید. بازدید از صومعه برای عموم آزاد است و مطمئناً ارزش بازدید را دارد. در قلمرو هتل رستوران هایی مانند “استیک و کباب خانه Huzur Ağaç” ، “Kybele Restaurant Girne Kıbrıs” ، “Bellapais Gardens Restaurant” را خواهید یافت. با راحتی حال می توانید از فضای تاریخی لذت ببرید.
علاوه بر این ، Bellapais Abbey در اتاق غذاخوری سابق خود آکوستیک عالی دارد ، به همین دلیل سالن اغلب برای کنسرت ها و جشنواره های موسیقی استفاده می شود. نوازندگان از سراسر جهان می آیند تا در Bellapais برنامه اجرا کنند. این یک رویداد دیدنی است که هیچ کس نمی خواهد آن را از دست بدهد.

قلعه گیرنه

قلعه گیرنه كه در بندر گیرنه واقع شده و براي محافظت از شهر در برابر حملات طراحي شده است ، توسط روميان در قرن اول ميلادي ساخته شد و سپس توسط ونیزی ها در قرن پانزدهم اصلاح گرديد.
این قلعه به خوبی حفظ شده و برای عموم آزاد است. این قلعه ترکیبی پیچیده از سبک ها است و ارزش بازدید را دارد. بلیط ورودی 12 لیر است.
هنگامی که وارد قلعه می شوید ، از بالای پل خندق منتهی به دروازه شمال غربی آن ، در داخل موزه کشتی شکسته را مشاهده خواهید کرد که بقایای یک کشتی تجاری یونانی را که یکی از قدیمی ترین کشتی ها به حساب می آید ، به نمایش می گذارد. همچنین یک مسجد  قرن دوازدهم ، مقبره دریاسالار عثمانی ، سادیک پاشا ، سیاه چال هایی که زندانیان در آن نگهداری می شدند ، موزه سربازان و البته یک فروشگاه سوغات و کافه وجود دارد. در مجموع 4 موزه در زیر “سقف” قلعه گیرنه وجود دارد. اگر می خواهید یک روز کامل را به مطالعه تاریخ بپردازید ، قلعه گیرنه جای مناسبی برای شماست.

قلعه بوفوانتو

قلعه بوفوانتو یکی از سه قلعه است شهر گیرنه است، دو قلعه دیگر سنت هیلاریون و کانتارا هستند که به عنوان محور دفاع عمل می کردند. بوفوانتو 960 متر بالاتر از سطح دریا و 600 متر فاصله دارد. چشم اندازهای بالای آن خیره کننده است و به عنوان یک پاداش ، پس از صعود به آن ، احساس موفقیت خواهید کرد.

همانند قلعه کانتارا ، اطلاعات دقیقی در مورد زمان ساخت بوفاونتو در دست نیست ، با این وجود این بنا در زمان حکومت بیزانس در این جزیره ساخته شده است. علاوه بر این ، در دوران لوزینن ، از این قلعه به عنوان زندان سیاسی استفاده می شد و “قلعه شیر” نامیده می شد. در زمان ونیزی ها ، این قلعه دیگر اهمیت استراتژیک سابق خود را نداشت و مستحکم شده بود.\روستای کارمیس

در این روستا عمدتا مهاجران از انگلستان و ایالات متحده آمریکا زندگی می کند.
در آلمان اقامت قبرس در این روستا ممنوع است. به خاطر قبرس یونانی در بحران 1974.
چه چیزی دهکده را خاص می کند؟ این دارای یک کد ساختمانی دقیق است ، غیرممکن است که متوجه آن نشوید
زیبایی خاص – شخصیتی که در این ویلاهای زیبا مدیترانه ای مهار می شود.
علاوه بر این ، مقبره های عصر مفرغ میانه و مسیح مشهور است
کلیسای ارتدکس سابق یونان ، که اکنون به عنوان موزه فعالیت می کند.
در قلمرو دهکده نیز می توانید بارها و بیستروها ، کارگاه های آموزشی پیدا کنید.

جشنواره ها در شهر گیرنه

اگر تا به حال از قبرس شمالی بازدید کرده اید ، احتمال اینکه حداقل در یک جشنواره حضور داشته باشید بسیار زیاد است. جشنواره ها در قبرس شمالی تقریباً در تمام طول سال برگزار می شوند. این جشنواره می تواند جشنواره ای باشد که به افتخار محصولات محلی مانند لیمو ، پرتقال ، زیتون ، خارنوب ، حلیم یا گونه های گل بومی مانند جشنواره لاله های Tebasi به نام لاله معروف قبرسی (لاله سیاه)را ارایه می کند. این جشنواره همچنین میزبان جشنواره های بین المللی موسیقی ، هنر و تئاتر است. نوازندگان از سراسر جهان به جشنواره بین المللی موسیقی در ابی Bellapais می آیند.

همه منتظر جشنواره ها هستند زیرا این رویدادها رنگارنگ ترین و بالاترین شادی هستند و فضای وصف ناپذیری دارند. همیشه موسیقی و آهنگ و اجراهای متنوع وجود دارد ، مردم محلی لباس سنتی می پوشند ، شما می توانید در غرفه ها طعم های محلی را بچشید و بخرید و البته خرید سوغاتی و صنایع دستی مختلف از قبرس را فراموش نکنید

برخی از جشنواره ها

کنسرت های بین المللی بهاری در Bellapais ، آوریل ، مه
جشنواره پرتقال Gyuzelyurtsky – ژوئن
جشنواره بین المللی موسیقی قبرس شمالی ، Bellapais ، اکتبر ، نوامبر
جشنواره زیتون در کرنیا – آگوست
خرنوب جشنواره تاتلیسو-فوریه
لاله تپباشی (تولیپا سیپریا) ، جشنواره لاپتا مارت
Lapta Lemon Festival-ژوئن
جشنواره هنر و فرهنگ Girne-August

بهترین مکان ها برای تماشای پرندگان

تالاب های اطراف فاماگوستا.
انتهای شبه جزیره کارپاز.
ساحل کاپلیکا یک منطقه ساحلی است.
استخرهای مختلف
رشته کوه گیرنه.
کایلا و محیط اطراف.
در هر زمان از سال می توانید انواع مختلف پرندگان را پیدا کنید.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
شروع گفتگو
مشاوره رایگان