کلیسای بلاپایس در قبرس شمالی

کلیسای بلاپایس یکی از جاذبه های تاریخی شگفت انگیز قبرس شمالی است که مربوط به قرن ۱۳ میلادی است

جمهوری قبرس شمالی یکی از مقاصد گردشگری زیبا در شمال جزیره قبرس است که رنگ و بویی تاریخی و کهن دارد. وقتی به قبرس شمالی می‌روید حس می‌کنید در ترکیه قرار دارد؛ چرا که اکثر مردم آن به زبان زیبای ترکی استانبولی صحبت می‌کنند. در سفر به قبرس شمالی با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی متعدد و زیبایی مواجه خواهید شد که برخی از آنها شما را شگفت زده و حیرت زده خواهند کرد. در راهنمای سفر به قبرس شمالی به برخی از جاذبه‌های تاریخی این مقصد توریستی زیبا و دلنشین در کنار دریای نیلگون و زیبای مدیترانه اشاره کردیم. در این مطلب قصد داریم در مورد یکی از جاذبه‌های زیبا و دلنشین آن یعنی کلیسای بلاپایس اطلاعات مختصر و مفید به شما ارائه کنیم.

کلیسای بلاپایس (Bellapais Monastery/Bellapais Abbey):

کلیسای بلاپایس در روستای کوچک و آرامی به نام بلاپایس در نزدیکی شهر گیرنه در جمهوری قبرس شمالی یا قبرس ترک قرار دارد. ساخت این کلیسا مربوط به قرن 13 میلادی است و در قلب کوه‌هایی زیبا قرار دارد. صومعه یا کلیسای گوتیک بلاپایس که همچنین به نام بلاپایس ابی نیز شناخته می‌شود در کنار کوه‌های پنج انگشتی (کایرنیا) در روستایی زیبا به همین نام قرار دارد. نویسندۀ بریتانیایی لارنس دورل (1912-1990)، اعتقاد داشت که این کلیسا یکی از جاهایی است که نباید به سادگی از آن گذشت و حتما در تور قبرس شمالی باید از آن بازدید کرد.

هنگامی که وارد کلیسای بلاپایس می‌شوید، از معماری زیبای آن شگفت زده خواهید شد و بدون شک از این که بازدید از چنین مکانی را از دست نداده‌اید خوشحال می‌شوید. در نزدیکی کلیسا یک پارک کوچک قرار دارد که بسیاری از ساکنان محلی برای معاشرت با یکدیگر در آن گردهم جمع می‌شوند. در جلوی کلیسا می‌توانید چند کافه و رستوران ترکی باکیفیت عالی ببینید که معمولا بازدیدکنندگان در آن ها اوقات خوشی را سپری می‌کنند.

the monastery in bellapais, a small village in northern cyprus

چگونه به کلیسای بلاپایس برویم:

رفتن به کلیسای بلاپایس کار سختی نیست. برای رسیدن به کلیسای بلاپایس باید اول به روستای بلاپایس در نزدیکی گیرنه بروید. اگر با اتوموبیل شخصی خود به این کلیسا می‌روید باید به سمت شرق جاده کایرنیا رانندگی کنید و به راحتی می‌توانید از روی تابلوهای راهنما مسیر خود را به سمت روستای بلاپایس پیدا کنید و از آنجا به کلیسای بلاپایس بروید. در نزدیکی بنای کلیسای بلاپایس یک پارکینگ کوچک قرار دارد که می‌توانید اتومبیل خود را در آن پارک کنید. به علاوه برای بازدید از روستا و کلیسای بلاپایس می‌توانید از شهر کوچک و زیبای گیرنه به مقصد روستای بلاپایس سوار تاکسی شوید. شما می‌توانید برای بازدید از این کلیسا از ماه تا اواسط سپتامبر همه روزه از ساعت 9 صبح تا 21 شب به این روستا بیایید. اگر در اواسط سپتامبر تا آخر ماه مه به قبرس شمالی سفر می‌کنید فراموش نکنید که ساعات بازدید از کلیسلای بلاپایس از ساعت 9 صبح تا 17 عصر ادامه دارد.

سخن آخر:

جالب ترین بخش در مورد هر ماجراجویی، سفر و یا اکتشاف احساساتی است که شما با دیدن چیزی جدید تجربه می‌کنید. لحظه‌ای که تجربه‌ای جدید را احساس می‌کنید، همه چیر را فراموش می‌کنید و تنها بر احساسات حال حاضر خود تمرکز دارید. با دیدن و تجربه چیزهای جدید ممکن است شگفت زده شوید و از شناختن دنیایی ناشناس لذت ببرید. تجربه بازدید از کلیسای بلاپایس بدون شک یکی از بهترین تجربه‌های شما خواهد بود و خاطره‌ای خوش از سفر به قبرس را برای شما به جای خواهد گذاشت.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
شروع گفتگو
مشاوره رایگان