شبه جزیره کارپاس در قبرس شمالی

زیباترین منطقه در قبرس، شبه جزیره ناهموار و دورافتاده کارپاس می باشد که در امتداد سواحل طلایی پشت تپه های ناهموار شمال شرقی جزیره (قبرس شمالی) واقع شده است.. منطقه ای کمتر کشف شده در قبرس با روستاهای عجیب و غریب و مکانهای تاریخی پنهان.. اگر میخواهید جاهای دیدنی بکر و دست نیافتنی را تجربه کنید،  شبه جزیره کارپاس در فاماگوستا، قبرس شمالی بهترین انتخاب است.. یک ماشین کرایه کنید و از موزاییک های آگیا تریادا در روستای سپاهی دیدن کنید و بعد از آن به روستای دورافتاده دیپکارپاز در شمال شرقی بروید و از خرابه های کلیسای آگیوس فیلون بازدید کنید.. و در آخر به ساحل طلایی معروف و زیبای شبه جزیره کارپاس”Karpas Peninsula North Cyprus” سری بزنید..

از سکوت محض و سواحل شنی شبه جزیره ی کارپاس قبرس شمالی لذت ببرید.. بکر ترین بخش قبرس شمالی، شبه جزیره خوش منظره کارپاس، به سمت شرق ترکیه قرار دارد که در حاشیه آن بکر ترین سواحل جزیره واقع شده اند.. که بیشتر پاتوق لاک پشت های دریایی هست تا توریست ها.

در اینجا صومعه های باشکوه ارتدوکس از آپوستولوس آندریاس به چشم می خورد.. شبه جزیره کارپاس “ترکی: Karpaz، یونانی: Καρπασία” که به کارپاسیا نیز معروف است،با 80 متر طول و 20 متر عرض یکی از برجسته ترین ویژگی های جغرافیایی جزیره قبرس به شمار می رود.. شبه جزیره کارپاس در قبرس شمالی از مكان هاي ديدني قبرس شمالي، از نزدیکی فاماگوستا تا شمالی ترین نقطه امتداد یافته است..

کارپاس فاماگوستا یکی از بهترین جاذبه های دیدنی قبرس شمالی از نظر آبهای زیر زمینی غنی می باشد پس محصولات زراعی فراوانی در اینجا رشد می کند و کشاورزی یک شغل اصلی به شمار می رود.. در بسیاری از روستاهای اطراف تراکتور هنوز یک نوآوری به شمار می رود و هنوز به روش سنتی و با استفاده از اسب شخم می زنند.. شغل دوم در این منطقه ماهیگیری است.. روستای بوگاز و کومیالی مراکز اصلی و بهترین رستورانهای قبرس شمالی را دارند..

شبه جزیره کارپاس قبرس با وسعتی 898 کیلومتر مربعی در شمال شرقی این جزیره واقع شده و از بکرترین مناطق موجود در قبرس می باشد . شبه جزیره کارپاس تقریبا 27 درصد از مساحت قبرس شمالی را به خود اختصاص داده و بر طبق امارهای سال 2010 تراکم جمعیت در آن 26 نفر در هر کیلومتر مربع می باشد . این شبه جزیره انگشت مانند طولانی که از برجسته ترین ویژگی های جغرافیایی جزیره قبرس است در نزدیکی شهر مدرن فاماگوستا واقع شده و با محیطی دست نخورده و جاذبه هایی دیدنی از بهترین انتخاب ها برای گردشگران تور قبرس می باشد . روستاهای عجیب و غریب و اماکن تاریخی متعددی در این شبه جزیره به چشم می خورد که بازدید از آن ها می تواند ماجراجویی هایی خاطره انگیز برای توریست ها به ارمغان اورد .

اطلاعاتی در مورد شبه جزیره کارپاس در قبرس

شبه جزیره کارپاس قبرس با سواحلی زیبا و مناطقی دور افتاده یکی از قسمت های کمتر کشف شده این جزیره واقع در دریای مدیترانه است و گردشگران با مراجعه به این پهنه وسیع می توانند بکرترین سواحل قبرس شمالی را در این شبه جزیره بیابند . شبه جزیره نا هموار کارپاس که از دیدنی های قبرس به شمار می آید به دلیل داشتن نواحی دست نیافته دارای انواع گونه های گیاهی ، جانوری و دریایی است و زیستگاهی طبیعی برای این گونه ها به شمار می آید . شبه جزیره کارپاس که به کارپاسیا نیز معروف است از نزدیکی فاماگوستا تا شمالی ترین نقطه امتداد یافته است و تجربه هایی هیجان انگیز در اختیار توریست ها قرار می دهد .

شما با رفتن به شبه جزیره کارپاس در قبرس شمالی می توانید یک ماشین کرایه کنید و از موزاییک های آگیا تریادا در روستای سپاهی دیدن کنید و بعد از آن به روستای دورافتاده دیپکارپاز در شمال شرقی بروید و از خرابه های کلیسای آگیوس فیلون بازدید کنید و بعد از دیدن جاذبه های گردشگری مختلف مانند صومعه آپوستولوس آندریاس و لذت بردن از طبیعت فوق العاده و آرامش مثال زدنی این منطقه در آخر به ساحل طلایی این شبه جزیره سری بزنید و از تفریحات مهیج لذت ببرید .

کارپاس به عنوان شبه جزیره ای در شمال شرقی قبرس ، از نظر آب های زیر زمینی غنی می باشد پس محصولات زراعی فراوانی در اینجا رشد می کند و کشاورزی یک شغل اصلی به شمار می رود در بسیاری از روستاهای اطراف تراکتور هنوز یک نوآوری به شمار می رود و هنوز به روش سنتی و با استفاده از اسب زمین های خود را شخم می زنند شغل دوم در این منطقه ماهیگیری است و روستای بوگاز و کومیالی مراکز اصلی و بهترین رستوران های قبرس شمالی را دارند .

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
شروع گفتگو
مشاوره رایگان