قلعه سنت هیلاریون قبرس شمالی 

قلعه سنت هیلاریون (St. Hilarion Castle) یکی از پر رمز و رازترین جاذبه های تاریخی قبرس به شمار می رود.

قبرس سرزمین آفتاب درخشان، با ساحل زیبا و دلنواز خود، مقصد گردشگری بسیار جذابی است. هر آنچه بخواهید در قبرس می‌توانید یکجا تجربه کنید؛ طبیعت فوق العاده، روزهای آفتاب طلایی بی پایان، سواحل شن طلایی و تاریخ غنی و اصیل. قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه پس از جزایر سیسیل و ساردنی است و دارای تاریخی بسیار کهن و غنی است. حال که بحث از تاریخ قبرس به میان آمد بگذارید در مورد یکی از بهترین و غنی ترین جاذبه های قبرس یعنی قلعه زیبا و کهن سنت هیلاریون (St. Hilarion Castle) صحبت کنیم. اگر قصد سفر به جزیره زیبا و دلپذیر قبرس را  دارید، بازدید از این قلعه را فراموش نکنید. قلعه سنت هیلاریون یکی از آن دسته جاذبه هایی است که بازدید از آن به هر توریستی که به قبرس سفر می‌کند واجب است. با ما در سفر به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری قبرس یعنی قلعه سنت هیلاریون همراه باشید.

قلعه سنت هیلاریون (St. Hilarion Castle):

قلعه زیبا و تاریخی سنت هیلاریون، قلعه‌ای با شکوه است که در غرب مهم ترین بزرگراه نیکوزیا-کایرنیا در قسمت کوهستانی کایرنیا توسط بیزانسی‌ها و صلیبیون ساخته شده است. شما نمی‌توانید هتل های قبرس را در نزدیکی آن ببینید. قلعه سنت هیلاریون در واقع به عنوان صومعه برای عبادت استفاده می‌شد و نه یک قلعه؛ و نام آن برگرفته از نام یک یک راهب در قرن 10 میلادی است. این راهب قلعه سنت هیلاریون را به عنوان گوشه عزلتی برای عبادت برگزید و یک صومعه از آن ساخت. بیزانسی‌ها در طول قرن یازدهم میلادی با ساختن برج و بارو در آن، این بنا را به قلعه‌ای تبدیل کردند که همانند عوارضی بین نیکوزیا و کایرنیا عمل می‌کرد. قلعه سنت هیلاریون در کنار دیگر قلعه‌های جزیره قبرس وظیفه دفاع از جزیره را در برابر دزدان دریایی عرب بر عهده داشت. این قلعه تاریخی و کهن با موقعیت استراتژیک بسیار مهم خود شامل سه بخش است. دو بخش قلعه یعنی بخش همکف و زیر زمین دارای کاربرد اقتصادی بودند و سومین بخش یعنی بخش فوقانی قلعه سنت هیلاریون محلی برای سکونت و امنیت خانواده های سلطتنی و اشراف بود. در بیرون از قلعه و درست در پایین آن برج زیبای پرنس جان بر روی صخره ای مستحکم سکنا گزیده است. این قلعه دارای معماری فوق العاده پیچیده و جالبی است و هر بخش آن کاربرد متفاوتی در زمان اوج شکوفایی خود داشت.

افسانه قلعه سنت هیلاریون:

افسانه‌های متعددی در مورد قلعه باستانی سنت هیلاریون در قبرس شمالی وجود دارد. باید این نکته را بگوییم که شواهد محکمی مبنی نام گذاری قلعه بر اساس راهب عزلت نشین وجود ندارد. گفته می شود که سنت هیلاریون، یکی از مأمورین و راهبان ناشناس قرن هفتم میلادی است که از زندان فلسطین فرار کرد و به این قلعه پناه آورد. بنا به شواهد افسانه‌های جالب و مرموز موجود او در برابر شیاطین در کوه مبارزه می‌کرد و در نهایت با بیرون راندن شیاطین و نیروهای اهریمنی توانست صلح و آرامش را در کوهستان برقرار کند.

آرامش موجود در قلعه در دل کوهستان:

بدون شک رفتن به این قلعه تجربه بی نطیری برای شما خواهد بود. این قلعه که یکی از مهمترین جاذبه ‌های گردشگری قبرس است، آرامشی عمیق در خود دارد. این آرامش در فصولی که توریست‌ها کمتر در قبرس دیده می‌شوند صد چندان می‌شود و حسابی حال شما را خوب خواهد کرد. دیوارهای بلند و برج های باشکوه قلعه که به دلیل فرسایش در طی سال‌های متمادی تبدیل به ویرانه شده‌اند حرف های زیادی در دل خود نهفته اند و رازهای زیادی را بر دوش خود یدک می‌کشند. ناحیه کوهستانی قلعه محیط زیبایی آن را به ارمغان آورده است که مطمئنا باعث می‌شود که گردشگران عاشق آن می‌شوند.

چطور به قلعه سنت هیلاریون در قبرس برویم:

اگر قصد رفتن به قلعه سنت هیلاریون را از کارنیا دارید، از جاده اصلی شهر که به سمت نیکوزیا (Nicosia) بروید. در دو راهی به سمت کوهستان کایرنیا بروید و از مجسمه آتا ترک در سمت راستت جاده عبور کنید. در همین راستا که می‌روید، حدود 45 متر بعد قبل از آنکه راه به کوهستان به سمت راست بپیچد تابلویی می‌بینید که نام قلعه سنت هیلاریون بر روی آن وجود دارد. پس از آنکه به راست پیچیدید،  قلعه سنت هیلاریون را خواهید دید. این جاده و مسیری که طی می‌کنید بسیار زیبا است و بهتر است در راه توقف کنید و از مناظر اطراف لذت ببرید و با عکاسی کردن خاطرات دلنشین خود را حک کنید.  در راه خود به سمت قلعه، در سمت راست خود از کنار کمپ ارتش ترکیه می‌گذرید. شما همچنین می‌توانید در راه خود بندر زیبای کایرنیا را از دور ببینید و از نمای آن حسابی لذت ببرید. این راه تا پایین دیوارهای قلعه ادامه دارد و در آن قسمت خوشبختانه جایی برای پارک کردن خودرویتان خواهید داشت. اگر با تور و گشت‌های قبرس به بازدید از قلعه کایرنیا می‌روید، دیگر لازم نیست نگران چیزی باشید. فقط از مناظر اطراف لذت ببرید و در کنار عزیزانتان لحظاتی خوش و پر آرامش را تجربه کنید.

اطلاعات مهم برای رفتن به قلعه کهن و باستانی سنت هیلاریون:

اگر در طول تابستان گرم داغ در قبرس، قصد رفتن به قلعه سنت هیلاریون را دارید، بهتر است اول صبح یا آخر روز را برای این کار انتخاب کنید. چرا که قرار است در ارتفاع 730 متری به بازدید از قلعه هیلاریون بروید و آفتاب داغ تابستان در طول روز می‌تواند باعث آفتاب سوختگی شما شود و یا حتی شما را کلافه کند. به علاوه فراموش نکنید که قرار است مسیر نسبتا ناهموار و کوهستانی را طی کنید و به همین خاطر باید تجهیزات کافی برای این کار با خود بردارید. مهمترین چیزی که به آن نیاز خواهید داشت کفش راحتی و مناسب مسیرهای ناهموار خواهد بود. پس برای رفتن به قلعه سنت هیلاریون کفش‌هایی را انتخاب کنید که با آن حسابی راحت هستید و شما را خسته نمی‌کند. از دیگر تجهیزاتی که حتما باید با خود ببرید می‌توان به بطری آب، دوربین، کوله پشتی با تجهیزات لازم اشاره کرد. در هر ساعتی از روز که به قلعه زیبای سنت هیلاریون می‌روید، حتما ضد آفتاب، عینک آفتابی و کلاه آفتاب گیر را فراموش نکنید. در ضمن در قسمت پارکینگ قلعه سنت هیلاریون کافه خیلی با صفا و زیبایی وجود دارد که می‌توانید در آن استراحتی داشته باشید و خود را ریکاوری کنید. تلفن تماس این قلعه  0533161276 است و این قلعه در طول تابستان در تمامی روزها از ساعت9 صبح تا 6 بعد از ظهر پذیرای گردشگران است. اما در طول زمستان که سفرهای قبرس نسبتا کاهش میابد و به طبع گردشگران می‌توانند از تور قبرس ارزان بهره ببرند، قلعه زیبای سنت هیلاریون از ساعت 9 صبح تا ساعت 4 بعد از ظهر پذیرای میهمانان و گردشگران از سرتاسر دنیا است.  

سخن آخر:

جاذبه های توریستی قبرس هر ساله جمع زیادی از گردشگران را به سمت این جزیره رویایی در مدیترانه می‌کشاند.

بدون شک سفر به قبرس یکی از تجربه‌های بی نظیری خواهد بود که هرگز فراموشش نخواهید کرد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه
شروع گفتگو
مشاوره رایگان